יום שלישי, 16 בפברואר 2016

קורס צלילה באילת יותר טוב מריטלין?צולל וריטלין

  כל חיי סבלתי מבעיות קרוא וכתוב. דילגתי ולא השלמתי מילים או משפטים שלמים, בסוף העמוד כבר לא זכרתי מה היה בתחילת העמוד, הכתב שלי לא היה קריא (אפילו לא לעצמי) ובכלל לא היתה לי סבלנות לשבת וללמודכשהגעתי לכיתה ג׳ מנהלת ביה״ס היסודי, קראה להורים שלי לשיחההורי, כאנשים המשכילים, הגיעו כמובן ופגשו שם את המחנכת, יועצת השכבה ואת המנהלת, שהודיעו להם "הבן שלכם קיבל 27 במבחן בתורה". האם חשבתם לקחת אותו לאבחון? (בתקופת הילדות שלי עדיין לא היתה מודעות מלאה לליקויי למידה). משם החלה מסכת ארוכה של פסיכולוגים ומכוני אבחון אשר ״קיטלגו״ אותי בתור סובל מ-ADHD, קווים דיסגראפים וקווים דיסלקטיםהטיפול היה מיידי ועוצמתי! קיבלתי כל יום 1.5 כדורי ״ריטלין״, פעמיים בשבוע הלכתי  לקבוצת טיפול לילדים עם ליקויי למידה ופעם בשבוע מורה מתקנת אשר הייתה אמונה על להחזיר את הכיף בללמוד ולהגביר את יכולות הריכוז שלי.

בהתחלה הכול היה נחמד, הייתי בסוג של מסגרת חברתית, הציונים שלי השתפרו מעט, הכנתי  שיעורי בית, אפילו הצלחתי  לקרוא ספר פה ושםאבל כל זה בה על חשבן משהו. כל ערב כשחזרתי הביתה, נכנסתי לסוג של ריגרסיה מה״סמים״ היום יומיים שלי.  זה התבטא בהתפרצות מלאה בעצבים  על כל מי שהעז לדבר איתי, בהמשך הדרך הרגשתי שהלימודים שלי לא כל כך יעילים כמו שהיו ובכלל ירידה בריכוז בחיי היום יוםכשהגעתי לגיל 14 אמא שלי יצאה לשנת שבתון באוסטרליה. באותו הקיץ נסענו לבקר את אמא ובילינו חודש ביחד שבסופו הגענו לצפון אוסטרליה לעיר ״קיירנס״ ושם (בצדק) ההורים שלי רצו להיות קצת לבד והכריחו אותי לעשות קורס צלילה.

באופן די מעניין פתאום מצאתי את עצמי מתמודד עם חישובים מתמטיים, נוסחאות פיסיקאיות והבנה של פיזיולוגית הגוף. שיפור משמעותי ביכולות טכניות כמו יישום הידע הנרכש מעולם הפיזיקה להביא אותי לאיזון ניאטרלי (ריחוף) מתחת למים, שימוש במצפן ופתרון מצבי חירום במים. בעשרתי את הידע שלי בסביבה הימית כדי להבין מה אני רואה מתחת למים. התחלתי להעמיק בגאוגרפיה ואוקיאנוגרפיה, להבין משטר זרמים עולמי ומקומי, מה ההשפעה של גאות ושפל על החיים במים ועלינו הצוללים, שיכלול יכולות האילתור, היצירתיות ופתרון הבעיות שלי, הביא אותי למצב של רוגע וריכוז שמאפיינים אותי היום.

את היכולות האלו לקחתי איתי חזרה הביתה והעצמתי אותם ככל שהתקדמתי בחיים ובצלילה. הצלחתי להיגמל לחלוטין מריטאלין ומפסיכולוגים ולהביא את עצמי לסיים לימודים עם תעודת בגרות! אפילו טובה. המשכתי הלאה לשירות צבאי שבמהלכו גם המשכתי באסמכות שלי בצלילה ובעצם היתה נקודת חופשה מצוינת לסופי שבוע פעם בכשהיה חופש מהצבא.  לסיכום,אפילו סיימתי תואר ראשון ברפואת חירום.

וכל זאת עם ליקויי למידה!

מוסר השכל:
1.     תמיד להקשיב לאמא כי היא יודעת הכי טוב!
2.     קורס צלילה באילת היא דרך מעניינת לגרום לנו הילדים ללמוד דברים שבחיים לא חשבנו שנוכל ללמוד בעצמנו ולתת דרך מוצא מ״בעיות״ של ליקויי למידה.
3.     אנחנו בעלי ליקויי הלמידה גם בעלים של יכולות אנליטיות מצוינות ורק צריכים את הדרך המעניינת ללמוד את החומר התיאורתי בחיים. צלילה משלבת פיזיקה, פיזיולוגיה, מטמתיקה, טריגונומתריה, ביולוגיה, גאוגרפיה ועוד הרבה נושאים חשובים.

וכל זה התחיל מאמא שהכריחה אותי לעשות קורס צלילה באילת!

אנו ממליצים בחום לכל הורה שרוצה לפנק, לחבק ולתרום לילד שלו.

כותב המאמר: אריאל אוסלנדר מאמן מדריכים בארגון tdi/sdi, פארמדיק, מדריך צלילה על מערכות סגורות ובעלים של קבוצת מועדוני צלילה וחברה ליבוא ציוד צלילה.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה