יום רביעי, 10 בפברואר 2016

צלילה טכנית - מה חשוב לדעת !


צולל צלילה טכנית - קורס צלילה


6 נקודות חשובות לשיקול לפני בחירת מועדון צלילה לקיום קורס צלילה טכנית.


צלילה טכנית היא צלילה החורגת מגבולות צלילה ללא דקומפרסיה וככזו היא טומנת בחובה סיכונים מגוונים לצולל. מאידך היא מאפשרת לצולל לצלול עמוק יותר וליותר זמן ובכך להגיע לאתרי צלילה וספינות טבועות שהצולל הרגיל לא מגיע אליהם לעולם. יש חשיבות מכרעת לאיכות מועדון הצלילה בו תעשו את הקורס לרמת ההכשרה שלכם, ניהול סיכונים נכון והנאתכם מצלילות טכניות.
1)     נסיון המועדון: מועדון צלילה המכשיר צוללים לקורס צלילה טכני חייב להיות בעל נסיון רב בתחום דבר שיעלה מיידית את רמת ההכשרה שלכם. הכשרת צולל טכני היא מורכבת ודורשת מעבר לעמידה בתנאי הקורס גם ידע איכותי נוסף שאותו ניתן לקבל רק במועדון צלילה שלו אוריינטציה טכנית כתוצאה מכמות הצוללים שהכשיר וכמות הצלילות הטכניות אותם מוציא. מועדון כזה צובר נתונים סטטיסטיים רבים המאפשרים לו להעניק לכם ידע וכישורי צלילה "אמיתיים" מעבר לספרים.
2)     נסיון המדריכים: כשם שלא היית פונה לניתוח מורכב למנתח חסר נסיון כך לא היית רוצה לעשות קורס צלילה טכנית אצל מדריך "שיודע איך להעביר קורס" מדריך מנוסה מקנה לך את נסיונו הרחב בצלילה טכנית ומעלה את רמת הכשרתך לרמה הגבוהה ביותר. מדריך מנוסה הוא מדריך שמעבר לקורסי צלילה טכנית צולל צלילות טכניות בעצמו, מעמיק ידע בקביעות בצלילה מקצועית ואוגר נתונים ממדריכים אחרים בעולם.
3)     איכות הציוד: כפי שברור, ציוד צלילה טכנית באיכות ירודה פוגם באופן דרמאטי באיכות ובטיחות הקורס. ציוד צלילה לצלילה טכנית חייב להיות מחברה מובילה בתחות ומטופל בצורה מסודרת על פי הוראות יצרן במעבדה לציוד צלילה טכני במועדון. ציוד צלילה טכנית איכותי הוא יקר אבל זה לא המקום לחסוך אלא לחפש מקום שיתן לך את כל הדרוש להכשרה איכותית.
4)     מערכת תומכת: בכדי לקיים הכשרת קורס צלילה טכנית איכותית חובת מועדון צלילה טכני לספק לכם מערך תומך מלא הכולל סירת צוללים, דחיסת גזים באיכות A, ציוד צלילה איכותי, צוללי בטיחות מנוסים, קשר קבוע עם רופא צלילה בכיר מנוסה. איכות גזי הנשימה חשובה ביותר להרגשתו הטובה של הצולל במים מה עוד שזמן השהיה שלו במים היא ארוכה משמעותית מצלילה ספורטיבית. ציוד לא איכותי גורם להרגשה לא נוחה במים ומהווה סכנה בטיחותית.
5)     ארגון הצלילה: כשאתם בוחרים מועדון צלילה לקורס צלילה טכנית חשוב שארגון הצלילה המסמיך יהיה ארגון ידוע בעולם, ארגון ותיק בעל ניסיון רב בצלילה טכנית ומערכי הדרכה המובילים בעולם. נכון להיום כמעט כל ארגון צלילה ספורטיבית מציע קורס צלילה טכנית על אף שזה לא תחום נסיונו והתמחותו. חשוב לבחור בארגון שעוסק רק בצלילה טכנית וצלילה במערכות סגורות דבר המעיד על ארגון רציני ומשמעותי בעולם הצלילה. ארגון כזה הוא בעל נסיון עצום שממנו תוכלו רק להרוויח ברמת הכשרתכם וכישוריכם בסיום הקורס.
6)     צלילות אחרי הקורס: אחרי שתסיימו בהצלחה את הקורס תרצו להמשיך לצלול עם צוללים כמוכם ולצבור נסיון בצלילה טכנית. לרוב מועדוני הצלילה אין צוללים טכניים קבועים המגיעים בתדירות גבוהה לצלילות במועדון דבר שיביא אתכם למצב שלא יהיה לכם עם מי לצלול. מועדון צלילה טכנית רציני ימציא לכם צוללים באופן קבוע איתם תוכלו לצלול טכני ולחלוק חוויות חדשות. שימו לב לשאול לפני תחילת הקורס האם יהיה לכםם צוללים לצלול איתם אחרי הקורס. בדקו בעמודי הפייסבוק של מועדון הצלילה האם צוללים טכניים הם אורחים קבועים של מועדון הצלילה.


המאמר נכתב על ידי: IZIK ZILBERMAN DIVE DIRECTOR

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה