יום רביעי, 17 בפברואר 2016

התמחות בניווט - היזהרו מחיקויים!לוגו דיפ סיאם

קורס צלילה באילת - התמחות ניווט


כצולל מוסמך בוודאי נתקלת לא פעם במצב שבזמן הצלילה לא ידעת איך לנווט את דרכך במים, לאתר עצמאית את נקודת הכניסה, לנווט בעת צלילת לילה או למצוא את דרכך באתר צלילה חדש... לשם כך עושים קורס צלילה באילת התמחות ניווט.
התמחות ניווט זה קורס צלילה רציני שבמידה ובוחרים מועדון צלילה לא נכון לעשות בו את הקורס, ידע אמיתי לא יהיה לכם וכספכם שולם לשווא. נתחיל עם התכנים אותם חובה ללמד בקורס צלילה התמחות ניווט.

הסביבה הימית, השפעות האור, השפעות הקול, גאות ושפל, גלים וזרמים, תוואי קרקעית, ניווט באמצעים טבעיים, ניווט באמצעות מצפן, ניווט בים תיכון, ניווט בצלילת לילה, תבניות סריקה באמצעות מצפן, תבניות סריקה באמצעות גלגלת, חישובי מרחק מתחת למים ב 4 אמצעים, מיפוי אתרי צלילה.
מדובר בנושאים רבים שכולם חייבים להיות מתורגלים בכיתה ובמים ונדרשות 4 צלילות בכדי להשלימם.
לצערנו, ישנם מועדוני צלילה שבשביל לקחת את כספכם, יציעו לכם תעודת נווט תת מימי בצלילה אחת או שתיים בעלות של כ 500 שקל. אם שילמתם 500 שקל ולאחר חצי יום אתם מוסמכים לנווטים תת מימיים, במקרה הטוב זו בדיחה על חשבונכם ובמקרה הרע שילמתם כסף על מוצר שבסיומו לא תנווטו במים ברמה הנכונה.
התמחות ניווט רצינית נמשכת יומיים כשבכל יום יש שיעורי תיאוריה, פרקטיקה יבשה ושתי צלילות מים פתוחים. בנוסף לומדים ומבצעים משימות מיפוי מעל ומתחת למים עם עזרים ייעודיים. מחיר של קורס צלילה באילת התמחות ניווט ברמה המלאה הוא בין 950/1250 שקל. להלן כמה שאלות שכדאי לכם לבדוק עם מועדון הצלילה אליו תפנו לקבלת פרטים על התמחות ניווט.

1. מהם תכני הקורס המלאים אותם תקבלו ... 
2. כמה צלילות תעשו בפועל בכדי להשלים את אותם תכנים? (בשום מצב לא ניתן להשלים את כל התכנים המלאים בצלילה אחת או שתיים, זה פשוט מגוחך!)
3. האם בסיום הקורס התעודה מובטחת לכם? ( אם התשובה היא כן, משמע שלא משנה מה תהיה רמת הביצוע שלכם, תעודה תקבלו בכל מקרה... זה נראה לכם רציני?) 
4. האם תיאלצו לחכות למספר אנשים מסוים בכדי להתחיל קורס? ( מועדון רציני יפתח קורס גם עם נרשם בודד בכל תאריך שתבחרו דבר שייתן לכם גמישות) מה מחיר הקורס? (מחיר נמוך הוא מדד ברור לרמת הקורס אותו תקבלו) .

ברור לכולם שמטרתו של צולל שמעוניין לעשות התמחות ניווט היא להביא את יכולות הניווט שלו לרמה גבוהה ובכך להגדיל את הנאתו מהצלילות ולהרחיב את מעגל אתרי הצלילה בהם יוכל לצלול. במצב זה אין מקום להתפשר ולתת למועדוני צלילה למכור לכם מוצר נחות רק בשביל למכור "בזול" ,כי אז תמצאו את עצמכם רוכשים מוצר שאין בו תועלת אמיתית עבורכם.   
כמו בכל דבר בחיים הזול יוצא יקר בסוף וכשמדובר בקורסי צלילה המשמעות הופכת לעניין של בטיחות.


 IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTORהמאמר נכתב על ידי:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה