יום שישי, 19 בפברואר 2016

איפה הכי כדאי לשכור ציוד צלילה? שלא יעבדו עליכם..


ציוד צלילה במסגרת מועדון צלילה או קורס צלילה באילת

הגעתם לעשות קורס צלילה באילת? סיימתם את הכשרתכם כצוללים ועכשיו אתם צוללים מוסמכים, זה הזמן לחזור למועדון הצלילה, לשכור ציוד וללכת למים.
בואו נעזור לכם להחליט, לאיזה מועדון הולכים לעשות קורס צלילה, או לשכור ציוד צלילה. הנה 5 דברים שעליהם אסור לכם לוותר.

צולל1) סוג הציוד: הנאתכם ובטיחות הצלילה שלכם תהיה תלויה לא מעט באיכות וסוג הציוד אותו תוכלו לשכור ממועדון הצלילה שלכם. מועדון צלילה איכותי, ישכיר לכם ציוד צלילה של חברה מובילה בענף כגון SCUBA PRO, חשוב שהציוד יהיה מטופל בצורה סדירה ,בחלקים מקוריים בלבד, על פי הוראות יצרן ועל ידי טכנאים מוסמכים במועדון. שימוש בציוד צלילה מאולתר, יוביל לתקלות בציוד ולהפסקת צלילה במקרה הטוב, לסכנה בטיחותית במקרה הרע. מועדון צלילה איכותי ,יחזיק תיעוד מלא על הטיפולים השוטפים של הציוד הניתן לכם. חשוב שהציוד יהיה חדיש וללכת רק למועדון צלילה שמחליף ציוד כל שנתיים. לדוגמא, מועדון צלילה שעובד עם ציוד של חברת SCUBA PRO שהיא החברה המובילה בעולם לציוד צלילה ספורטיבי, מחדש את ציוד המועדון הניתן לחניכים ולהשכרה כל שנתיים וזאת על פי הסכמים מול היצרן. נכנסתם למועדון והציעו לכם ציוד מיצרן עלום, לכו למקום אחר. הציוד בלוי ולא נראה כחדש, ותרו...ככלל תעדיפו מועדון צלילה עם ציוד מלא של חברת SCUBA PRO ובכך תסירו כל ספק ודאגה מלבכם.

שעון צלילה

2) מחשב צלילה: מחשב צלילה הוא אביזר בטיחות ראשון במעלה, עד כדי כך שאף מועדון צלילה לא יאפשר למדריכים שלו לרדת למים בלעדיו. מועדון צלילה איכותי, ייתן לכם מחשב צלילה כחלק אינטגראלי מסט הציוד אותו תשכרו וללא תוספת תשלום. הרי לא יעלה על דעתכם לשכור רכב בלי בלמים ושיגידו לכם שאם תרצו בלמים, עליכם להוסיף בתשלום סכום ניכר...הגעתם למועדון צלילה שאין לו מחשבי צלילה, חפשו מועדון אחד. בטיחותכם היא לא בראש מעייניו והוא יעדיף לחסוך כסף על חשבון הבטיחות שלכם. מועדון צלילה שיש לו מחשבי צלילה אבל מבקש מכם תוספת תשלום, אל תשלמו! מועדון מכובד לא לוקח כסף על בטיחות!

3) נייטרוקס: כידוע לכם, צלילה עם תערובת מועשרת בחמצן היא בטיחותית יותר, מרחיקה עוד יותר את סכנת שכרון המעמקים ומאריכה את זמן התחתית שלכם במים. מועדון צלילה מכובד לא יבקש מכם תוספת תשלום על שימוש בנייטרוקס מכיוון שצלילה בנייטרוקס היא בטיחותית יותר וכמועדון רציני, בטיחותכם היא מעל לכל. מה לעשות, לא על כל דבר צריך לקחת כסף. אין נייטרוקס במועדון? לא צוללים שם. רוצים מכם תוספת כסף על נייטרוקס? זה לא המועדון בשבילכם. חפשו רק מועדון ששם את בטיחותכם מעל לשיקולי כסף.

4) משקאות חמים: כצוללים אתם מכירים את ההרגשה של לצאת מצלילה טובה ובא לכם כוס משקה חם, למה לשלם כל פעם על זה? חפשו מועדון שנותן לכם משקאות חמים ללא תשלום ודואג גם לרווחתכם במהלך יום הצלילות שלכם, אחרת תמצאו את עצמכם מוציאים כסף מיותר.


מועדון צלילה הכי מקצועי באילת 5) הסעות לאתרי צלילה: לצערנו, ישנם מועדוני צלילה שפשוט לא לוקחים אתכם לשום אתר צלילה, מבחינתם תעמיסו על הרכב שלכם ותסעו לאתרים. נסיעה ברכב שלכם לאתרי צלילה אומר שאתם צריכים להעמיס ציוד כבד לרכב, למצוא חניה ליד האתר כשלרוב אין חניה ואתם תאלצו לאלתר חניה שבסיום הצלילה יחכה לכם דו"ח עריה של 100 שקל, תכניסו שוב ציוד נוטף מים ומלח ברכב דבר שיגרום לנזק וחלודה לרכב. איזה יום מבאס יהיה לכם. מצד שני, מועדון צלילה טוב יעניק לכם הסעות ברכב המועדון לכל האתרים וכן איסוף מאתרי הצלילה בסיום צלילתכם. מועדון טוב מאוד גם לא יבקש מכם כסף על זה והסעות יהיו חלק בלתי נפרד מתנאי שכירות ציוד במועדון.


לסיכום היכן כדאי לכם לשכור ציוד או לעשות קורס צלילה באילת :

אל תשלמו כסף על תנאי שכירות ציוד גרועים, ציוד צלילה שוכרים רק ממועדון צלילה שנותן לכם הכל במחיר הוגן. שימו לב גם שאם אתם חברי מועדון, תקבלו עוד 20% הנחה לפחות על שכירות יומית.
כשתגיעו לעשות קורס צלילה באילת, חשוב מאוד להתייחס לכל הנקודות שמנינו לגבי ציוד הצלילה אותו ייתן לכם המועדון.


 IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTORהמאמר נכתב על ידי:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה