יום ראשון, 21 בפברואר 2016

באיזה ארגון צלילה בינלאומי תבחר ועל מי תוותר...קורס צלילה באילת - תעודת צולל בינלאומית.

ברוך הבא לעולם הצלילה. החלטת לעשות קורס צלילה באילת, כנראה בחרת באחד הדברים המיוחדים בעולם שיתנו לך שעות רבות של הנאה צרופה, תגליות של עולם תת מימי ואם תרצה, קריירה חדשה. אז אתה מתחיל להתקשר למועדוני צלילה, בודק תנאים, מחירים וחבילות. בטח שמעת על ארגוני צלילה כאלו ואחרים, מועדון מסוים יגיד לך שרק תעודה שלו היא בינלאומית ואחרים לא, השני יגיד שהתעודה שלו מוכרת גם במוזמביק... הגיע הזמן לעשות סדר בעניין ולשים את האמת על השולחן.

דבר ראשון חשוב להגיד, כל תעודה של כל ארגון צלילה שתקבל בישראל, היא תעודה בינלאומית שאיתה תוכל לצלול בכל מקום בעולם, בכל מקום ללא יוצא מן הכלל! מועדון צלילה שיגיד לך אחרת פשוט משקר לך כדי "לקנות" אותך בסיפורי סבתא. מועדון כזה, תעשו לעצמכם טובה ותתרחקו ממנו. מי שמשקר לכם בדבר אחד ישקר בכל דבר שיבטיחו לכם. 

כשאתה בא לבחור ארגון צלילה אליו תשתייך, בדוק את הדברים הבאים: האם הארגון מנהל תיעוד מלא באינטרנט של כל התעודות וההסמכות וכן מאפשר לך גישה למידע שלך מכל מקום בעולם. שרות זה חשוב ביותר עבורך כצולל כי במידה ואבדה לך התעודה או סתם שכחת אותה, אין בעיה, אתה יכול לשלוף את הסמכתך מהאינטרנט. ארגון צלילה שלא מאפשר לך גישה אישית אלא רוצה שתשלם כדי לקבל אישור, וותר עליו. ארגון צלילה שאין לא בכלל מסד נתונים כזה, אם תאבד את התעודה, הלך הקורס.

כשאתה מגיע לעשות קורס צלילה באילת בדוק לפני שארגון הצלילה מחייב שימוש במחשב צלילה בכל הצלילות ולכל החניכים, כך שרמת הבטיחות שלכם תהיה בדיוק כמו של המדריך ( המדריך הרי לא יעז לרדת למים ללא מחשב צלילה, הארגון לא מאפשר זאת) אם הארגון אינו מחייב זאת ומצד שני למדריכים שלו הוא לא מאפשר לצלול ללא מחשב צלילה, תבינו את עצמכם...


מי מייצג את הארגון בישראל: חשוב לוודא שמי שמייצג את הארגון בישראל הוא קודם כל מועדון צלילה, בעל וותק של לפחות 25 שנה בתחום, מנהל תיעוד ורישום מלא באתר הארגון לכל הסמכה שמונפקת לחניכים בישראל, מדריכי הארגון מוכשרים על ידי הנציגות ונמצאים בפיקוח מתמיד על ידי הנציגות, משרד ייעודי מנהל את הארגון ולא כחלק מהפעילות היומית "על הדרך", חומרי הלימוד קיימים גם בעברית, חומרי הלימוד קיימים לשימוש און ליין ובעברית. באם תקפידו לוודא את הפרטים הללו לפני שתסגרו על קורס צלילה באילת , אתם תהיו חברים בארגון צלילה שיתמוך בכם בכל מקום בארץ או בעולם בכל שנות הצלילה שלכם.

היזהרו מארגוני צלילה המיוצגים בארץ על ידי אדם כזה או אחר שאין מוסד מסודר מאחריו, אתם עלולים למצוא את עצמכם בבעיה. ארגוני צלילה שמערכי הלימוד שלהם "מקוצרים" ביחס לאחרים הם ארגונים שהכשרתם תהיה פחות טובה לכם. תעדיפו ארגון בעל שם עולמי בצלילה ספורטיבית, טכנית ומערכות סגורות. ארגון כזה חייב להיות בעל איכויות גבוהות בכל התנהלות פעילות הצלילה העולמית שלו. וודאו שגם נציגות הארגון בישראל, מובילה את עולם הצלילה הטכנית/ מקצועית בארץ .המאמר נכתב על ידי: IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTOR
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה