יום חמישי, 4 בפברואר 2016

קורס צלילה איזון מתקדםצולל איזון מתקדם

4 סיבות מדוע קורס צלילה איזון מתקדם הוא חשוב לכל צולל


רבים מאיתנו שמעו על הקורס וחשבו, למה אני צריך את זה, אני מאוזן, יש לי הרבה צלילות, אני צולל ותיק... להלן 4 סיבות למה חשוב וכדאי לעשות קורס צלילה זה.


1)     יכולות בצלילה: איזון בצלילה זה לא רק היכולת לעשות "בודהה" במים, איזון זה גם תנועת רגליים נכונה וביצוע משימות מתחת למים תוך כדי ריחוף ושמירת העומק. בדרך כלל רוב הצוללים מתקדמים במים כשתנועות הסנפירים שלהם הם למעלה ולמטה, צוללים מקצועיים כגון מדריכי צלילה וצוללים טכניים ישתמשו בשיטת ה"צפרדע" כשהרגלים נמשכות לצדדים וחוזרים למרכז. תנועת ה"צפרדע" היא התנועה הנכונה לשימוש ברוב משך הצלילה מכיוון שהיא תנועה לא כוחנית ולכן מאלצת את הצולל להיות מאוזן בעוד שהתנועה למעלה ולמטה היא כוחנית ולרוב תחזיק את הצולל במיקום שהוא רוצה במים עקב כוח הדחף של התנועה, כאשר הצולל עוצר זה הרגע שאיזון מתבטא. תנועת סנפירים נכונה מתחת למים עוזרת לחיסכון בצריכת אוויר ותחושת נינוחות במים. בתנועת סנפירים נכונה נמנע את רוב המקרים בהם ייתפשו לנו שרירים במים וזה דבר שאף אחד לא אוהב.
2)     משימות מתחת למים: איזון מתקדם אף יעזור לצולל בעת ביצוע משימות כגון העלאת מצוף, העברת מיכלים, פריסת גלגלת או סתם עזרה לבן הזוג בכל דבר, להישאר בעומק נבחר ולמנוע סיכון של נפילה או עליה לא מבוקרת. בואו ניקח לדוגמא צילום תת מימי, כאשר האיזון שלנו מעולה נוכל לצלם ללא רעידות ולשמור על מיקומינו מול האובייקט המצולם ובכך נוכל לקבל איכות צילום טובה יותר.
3)     שמירת הסובב הימי: שוניות האלמוגים באילת הן נכס לאומי ולצערנו, צוללים לא מאוזנים הם הסיבה העיקרית לנזק לשונית. עלינו הצוללים חלה חובה מיוחדת לשמור על השונית לטובת כולנו ולדורות הבאים. לאחר שתעשו קורס צלילה איזון מתקדם תקיימו צלילה תוך איזון ברמה גבוהה ובכך תיהנו מצפייה בשונית היפה מבלי לגעת בה בסנפירים או בכל דרך אחרת ולשמר אותה במצב מתפתח. כידוע לכם, הרחפת חול על אלמוג פוגעת בו קשות ועלולה להמיתו, תנועת סנפירים נכונה שתלמדו בקורס צלילה איזון מתקדם, תמנע מצב זה ותאפשר לכם לרחף ליד האלמוגים מבלי להפריע לדייריו ולאלמוגים עצמם.
4)     בטיחות: איזון לקוי יכול להוביל למצבים מסוכנים רבים בצלילה מתחת למים. עליה לא מבוקרת תקרה כתוצאה ממצב של עצירה לדוגמא במצב של ציפה חיובית שלא אוזנה. ציוד שלא שומש כראוי או לא תקין יכול לגרום לתקלות ציפה חמורות שצולל לא מוכשר יתקשה עד מאוד להתגבר עליהם דבר שיכול להוביל לתאונת צלילה. נפילה חדה לקרקעית, מצב מסוכן זה יכול לגרום למצבים חמורים כמו שכרון מעמקים, אי השוואת לחצים באוזניים בזמן, חריגה מעומק מתוכנן ומותר וקריסה במצב של צלילה בחליפה יבשה. חשוב להבין, חלק גדול מהצוללים הישראלים בטוחים שאותם אין מה ללמד, אם תקחו אחריות ותכירו בכך שאולי גם לכם יש מה ללמוד באיזון ציפה אזי הצעד הבא הוא להצטרף לקורס צלילה איזון מתקדם שמכיל 4 צלילות ונמשך יומיים. לעולם אל תחפשו קורס צלילה רק לפי מחיר...


המאמר נכתב על ידי: IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTOR

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה