יום שלישי, 9 בפברואר 2016

קורס צלילה חובה - צולל הצלה
קורס צלילה צולל הצלה

4 סיבות מדוע קורס צלילה צולל הצלה הוא חובה לכל צולל.


רבים מאיתנו שמעו על הקורס וחשבו, היי אני לא מקצוען, אני צולל פעם ב.. דרגת הצולל שלי נמוכה ועוד כל מיני תירוצים עצמיים לא רלוונטיים בשביל לא לעשות את הקורס. הקורס הזה הוא חובה לכולם והנה למה...
 
  1.  הצלה עצמית: במחקר מקיף שנערך לאורך שנים ובכל העולם נמצא שרוב מקרי תאונות ואירועי הצלילה היו נמנעים אם רק היו לצולל כישורי הצלה עצמית טובים ומרועננים. מחקר זה אף הוכיח שאותם צוללים היו בעלי כישורי צלילה נמוכים וירודים וההכשרה שקיבלו במועדון הצלילה לא הייתה טובה מספיק מה שמאפיין מועדונים "זולים". כאשר תעשו קורס צלילה צולל הצלה, תלמדו כישורי הצלה עצמית רבים שיכשירו אתכם לטפל במקרי חירום שאולי תיתקלו בהם במים ותהיו מסוגלים לפתור לעצמכם בעיות ולחזור הביתה בשלום. לאף אחד אין הטחה ממרומים שלו זה לא יקרה.
  2. הצלה של אחרים: אותו מחקר דלעיל אך הראה בבירור שבן זוג טוב לצלילה בעל כישורי הצלה טובים, היה יכול לעשות פעולות רבות למניעה של אירועים כאלו עוד בטרם הכניסה למים ובקרות האירוע היה יכול לפעול בצורה נכונה שהייתה מצילה את בן הזוג. כישורים אלו אם תלמדו אותם במועדון צלילה איכותי יעזרו לכם לייצר מסביבכם אווירת בטיחות בעת ההכנות לצלילה וכן תדעו לנהל אירוע צלילה או תאונת צלילה ברמה שתיתן את הסיכויים הטובים ביותר לבני הזוג שלכם לצלילה לסיים את הצלילה בצורה המיטבית. 
  3. ידע הצלה תיאורטי: מעבר ליכולות ההצלה אותם תלמדו בקורס צלילה צולל הצלה, תלמדו את נושא ההצלה באופן תיאורטי בכיתה ושם תקבלו ידע רב על מה גורם לפאניקה אצל צוללים ותזרים התפתחות אירוע צלילה. תלמדו גם את הפיזיולוגיה של הצלילה וההשפעות הנגרמות לצוללים בצלילות רדודות ועמוקות. התיאוריה מקיפה תחומים רבים הנוגעים לנושאי צלילה כך שידע זה יתרום לכם גם בצבירת הבנות לגבי כלל הצלילה ויעזור לכם בתכנון צלילה נכון . עוד תלמדו על ציוד הצלילה שלכם ותקלות נפוצות בציוד אותם תוכלו לבדוק לפני הכניסה למים וכן פתרונות לתקלות בציוד צלילה מתחת למים.
  4. עזרה ראשונה והחייאה ומתן חמצן בחרום: חשוב שכשתעשו קורס צלילה צולל הצלה תוודעו שבתכני הקורס יש גם את הכשרת עזרה ראשונה והחייאה ומתן חמצן בחרום. שימו לב, הכשרה זו היא בתעודה נפרדת ולא כלולה בתעודת צולל הצלה. מועדון צלילה שלא פועל כך הוא מועדום צלילה שלא תרצו לעשות בו הכשרת צולל הצלה. כל נושא עזרה ראשונה והחייאה אינו מתמקד רק בעניין הצלילה והמים, כישורי עזרה ראשונה והחייאה יתרמו לכם רבות בחיי היום יום אם במקום עבודתכם, ברחוב או בבית שלכם. ידע בהחייאה נכונה יאפשר לכם להציל חיים ממש בכל מקום בו תיתקלו בצורך כזה. הכשרה זו גם תלמד אתכם לנהל זירת תאונה או ארוע עד להגעת צוות רפואי שיחליף אתכם. זיכרו, בחיים אתם יכולים רק להועיל לאחרים עם ידע כזה ולתרום לחברה ולעצמכם בזאת. 

בכל קורס צלילה תמיד חשוב לזכור שכדאי לעשות בדיקות מוקדמות ולבחור היטב את מועדון הצלילה הנכון שייתן לכם את מירב המקצועיות והחוויה כגון מועדון הצלילה דיפ-סיאם באילת!
  

המאמר נכתב על ידי: IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTORאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה