יום ראשון, 13 במרץ 2016

איך לבחור מדריך צלילה נכון לקורס צלילה

איך לבחור מדריך צלילה.
מדוע מדריך הצלילה הנכון הוא המפתח לאיכות קורס צלילה וחווית הקורס 

צולל בדיפ סיאם


ראשית חשוב לי להבהיר שמדריך הצלילה שלך בקורס צלילה הוא הגורם החשוב והעיקרי אשר ישפיע על רמת הידע שלך בצלילה, בטיחותך במים ואיכות החוויה והכיף שלך בקורס.

בחירה של קורס צלילה בלא להתייחס למרכיב המדריך, עלולה לגרום לכם לאכזבה קשה מהקורס. אז איך נבחר מדריך צלילה?


להלן 4 דברים אותם תבדקו על המדריך לפני שתחליטו היכן לעשות קורס צלילה.קורס צלילה מתקדם צוללנים1) מועדון הצלילה: האם המדריך עובד במועדון צלילה מסודר ותחת פיקוח מנהל מקצועי או שהוא "פרילנסר" הבוחר כל פעם מקום אחר לעשות בו קורס לאחרים? מועדון צלילה איכותי דואג לרמה המקצועית של מדריכיו ויוצר תוכניות מלאות המקיפות איכות הדרכה וחווית קורס. המדריך מבוקר ומפוקח על ידי מנהל מקצועי בדרגת מסמיך מדריכים לפחות (לא להתפשר על דרגת מנהל נמוכה). המדריך גם נתון לביקורת של מחלקת שרות לקוחות ובכך מתאפשר לכם לתת חוות דעת על המדריך דבר שמעלה את תודעת השרות של המדריך אליכם. מדריך המעביר קורס צלילה במועדון מסודר, יספק לכם מעטפת איכותית של מתקן וחומרי לימוד מהשורה הראשונה ולא תצטרכו לשבת על חוף הים ולאלתר. ככלל, תמיד חשוב להעדיף מדריך צלילה העובד בתוך מועדון צלילה ולא אחד שעובד "מהבית".


2) איפה הוכשר המדריך? נכון להיום, דיפ סיאם הוא מועדון הצלילה הטוב ביותר בישראל להכשרת מדריכי צלילה בכל דרגות ההדרכה כולל צלילה טכנית ומערכות סגורות. מדריכים שהוכשרו במסגרת הזו, מקבלים רמת הכשרה איכותית שתתבטא ברמת ההכשרה אותה תקבלו במהלך קורס צלילה. רמת התכנים והידע של המדריך בכל נושאי הצלילה, תהיה גבוהה יותר עם הכשרתו נעשתה במועדון צלילה הפועל גם כמרכז ארצי לצלילה טכנית ומערכות סגורות. הידע והמקצועיות שלו תשפיע במיוחד על בטיחות הצלילה שלכם במהלך הקורס ולאחריו כשתצללו עצמאית.


קבלת רישיון צלילה 3) ארגון הצלילה אליו משתייך המדריך. ארגון הצלילה המוביל היום בעולם הוא: TDI-SDI. וודאו שלמדריך יש תעודת מדריך של ארגון זה. אם אין לו כנראה שזה לא המדריך שלכם, לא מהמרים בדברים כאלו. ארגון צלילה ברמה כזו מפקח עולמית על מדריכיו ומציב להם בקביעות את הסטנדרטים  הגבוהים ביותר בעולם ואינו מתפשר על מקצועיות מדריכיו. בארץ יש לא מעט ארגוני צלילה שיגרמו לכם להתבלבל וכל אחד יספר לכם נפלאות על עצמו. ארגון TDI-SDI ממוקם בעולם מעל כולם בלי סיפורי "פוגי" אנשי המקצוע המובילים בעולם בצלילה הם אנשי TDI-SDI והם מובילים שנים רבות את ענף הצלילה לחדשנות ומקצועיות. ארגון זה מפתח כל הזמן את מערכי ההדרכה שלו לטובתכם כך שתמיד תקבלו הכשרת צולל ברמה הגבוהה ביותר בעולם.


4) אישיות המדריך. יש נטייה לאנשים לחשוב שמדריך קשוח יהיה טוב יותר ממדריך חייכן, שירותי וכייפי. ממש לא! אתם לא באתם לעשות טירונות בצבא, באתם לעשות קורס צלילה כייפי ואיכותי ולא לקבל צעקות ובוטות. מדריך איכותי יודע להעביר את התכנים בסבר פנים יפות ובסבלנות רבה, מדריך איכותי יתאים את עצמו לכל חניך או חניכה ויעזור להם להתקדם בקצב שלהם בלי להתנהג כרס"ר משמעת. מדריך שצועק ולא מחייך זה מדריך שיוציא לכם את הכיף והחשק מקורס הצלילה שלכם. מדריך כייפי גם ייקח אתכם לצלול באתרי צלילה שונים ויהיה איתכם לאורך כל הקורס גם בטיפול בעניינים שלא נוגעים להדרכה.
מדריכים איכותיים, מקצוענים וכיפים תמצאו כנראה רק בדיפ סיאם. מדריכים אלו יעבירו לכם את האהבה לים ושמירת הסובב הימי.


המאמר נכתב על ידי: IZIK ZILBERMAN-DIVE DIRECTOR
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה